Choď na obsah Choď na menu
 


JOIN  US!      BEITRETEN ZU UNS!      PŘIDEJ SE K NÁM!
PRIDAJ SA K NÁM!     PRIDAJ SA DO NAM!

    
 " COMPANY OF HEROES "

 

   Company of Heroes je ďalšou stratégiou z obdobia druhej svetovej vojny. Áno, bolo ich tu už mnoho a pribúdajú stále nové, lenže tento titul sľubuje diametrálne odlišný zážitok hrania a nevyhýba sa ani originálnym doplnkom. Do akej miery je nový prístup v žánri RTS prospešný, a hlavne úspešný, vám prezradíme tu a teraz.

   Company of Heroes sa zameriava na boje po vylodení v Normandii, vrátane tejtoObrázok  kľúčovej udalosti. Kampaň sleduje osudy amerických výsadkárov a jednotiek, ktoré sa prebili zo smrtonosných pláží do vnútrozemia, aby potlačili zbytky fašistického odporu. V početných misiách sa hráč a jeho tímy presunú z Omaha beach do mestečka Carentan, cez Cherbourgh a St. Fromond na Hill 192 a potom do ďalších miest. Väčšina bojov sa odohráva v uliciach plných obydlí a často zničených domov. Nájdete tu však aj konflikty v otvorenom teréne, ako je dobýjanie dôležitého kopca 192 alebo sabotáž nemeckej základne na produkciu rakiet. Občas si zabojujete aj v noci.

   Ciele misií najčastejšie zahŕňajú obsadenie určitých pozícií, zničenie vybraných cieľovObrázok  a obranu územia. Tvorcovia sem vložili aj mód známy z Battlefieldu 1942, kde hráč obsadzovaním kontrolných bodov, znižuje nepriateľovi skóre a keď poklesne na nulu, víťazí. Misie sú popretkávané vydarenými video sekvenciami, ktoré plynulo prechádzajú do samotnej hry. Napríklad uvidíte scénu, v ktorej vojaci kráčajú ulicami mesta a zhovárajú sa a odrazu padnú na zem po zásahu ostreľovača. Zbytok mužstva sa ukryje a vtedy sa jednotky dostanú pod hráčovu kontrolu a treba začať riešiť daný problém. Videá vám predstavia aj vašich veliteľov a zaujímavé postavy, ale priamo v misii ovládate len štandardných vojakov. Čiže žiadnych prebytočných hrdinov, ktorým by ste museli venovať zvýšenú pozornosť.

   Celkovo atmosféra príbehu veľmi nápadne pripomína vydarený seriál Bratstvo neohrozených a prepojenie týchto dvoch fenoménov je zrejmé aj z názvu (Band of Brothers - Company of Heroes). Dokonca aj niektoré dialógy v predelových scénach, či hlášky jednotiek sú podobné, alebo dokonca autentické. Napríklad výrok „ Sme parašutisti, je to naša bežná práca bojovať v obkľúčení.“ použil vo filme Mjr. Winters. V hre ho často hovoria výsadkári. Rozdiel je len v tom, že nesledujete osudy „Easy“ ale „Able“ company, teda roty A. Skrátka a dobre, kampaň má nielen kvalitne navrhnuté úlohy a bojiská, ale aj nápaditý dej.

   Zatiaľ čo hlavné úlohy na bojiskách väčšinou nie sú časovo obmedzené, vedľajšieObrázok  a optimálne úlohy niekedy bývajú podmienené. Optimálne úlohy vám uľahčia ďalší postup, takže ich plnenie je vhodné najmä z praktického hľadiska. Napríklad zničenie delostreleckej batérie, ktorá vám neustále páli do tábora, určite pomôže. Za splnenie vedľajších úloh získate ocenenia vo forme medailí. Niekedy sú podmienené dobytím určitého úseku v danom čase, inokedy vyžadujú zničenie stanoveného počtu konkrétnych nepriateľov, alebo naopak zabránenie vysokým stratám vo vlastných radoch. Povinné sú však len hlavné úlohy.

    Herný systém Company of Heroes je pomerne jednoduchý, ale rozhodne nie bežný a obsahuje zaujímavé inovácie a súčasti. Hráč ovláda rôzne skupiny pozemných vojsk, ktoré vyrába v niekoľkých budovách. Dušou základne je veliteľstvo, kde sa kupujú základné jednotky, prípade vylepšenia. V jeho okolí je možná výstavba poľných barakov a výrobní ľahkej a ťažkej techniky. Budovanie majú na starosti inžinieri, ktorí okrem hlavných budov vedia postaviť aj protitankové a protipechotné zábrany, guľometné hniezda a mínové polia. V boji sú menej praktickí, ale po vyzbrojení plameňometmi efektívni.

    Pechota sa zvyčajne produkuje vo viacčlenných družstvách (3 - 6 mužov), ktoré saObrázok  ovládajú ako jeden celok. Výnimkou je ostreľovač, prípadne na nemeckej strane oficier. Vojaci sa pri postupe môžu schovať do domov, alebo kryť za rôznymi objektmi, plotmi, múrmi, stromami atď. za čo získavajú obranný bonus. Ikonka červeného štítu (pri ukazovateli zdravia) znamená nekryté jednotky, ktoré sa dajú pomerne jednoducho zlikvidovať. Žltý štít predstavuje ľahké krytie a zelený výbornú obranu. Ak je družstvo zaskočené nepriateľom, niekedy sa stiahne späť. Stáva sa, že prekvapený tím stratí morálku a je dočasne takmer bezbranný. Takéto stavy sú označované blikajúcimi ukazovateľmi a vtedy je vhodné použiť rýchly ústup. Jednotky doslova zutekajú z bojiska a presunú sa na veliteľstvo, kde je možné doplniť stavy a opäť sa spamätajú.

    Ľahká pechota je vyzbrojená puškami a samopalmi a niekedy je možné vylepšiť jej výbavu a doplniť ju aj o výbušniny. Okrem toho tu nájdete guľometné, delostrelecké, mínometné, či mortarové čaty. Uvedené tímy musia svoju výzbroj najprv rozložiť a nasmerovať na oblasť, ktorú budú zabezpečovať. Podobne to funguje aj u stacionárnych guľometných hniezd, ktoré sa však na rozdiel od výbavy pechoty, nedajú natočiť iným smerom, aby útočili na nepriateľov prichádzajúcich z iných strán. Ak ľahká pechota nájde zostatky výbavy, mínomet, ťažký guľomet, či delo, môže si ho osvojiť a použiť v ďalšom boji. Pomocou mužstva sa dá z obytného domu vytvoriť aj nové veliteľstvo. Stačí si vybrať ľubovoľné obydlie v solídnom stave, presunúť tam jednotku a aktivovať vylepšenie. Potom je na tomto mieste možné budovať ďalšiu pechotu.

    Motocykle, džípy, ľahké a ťažké bojové vozidlá a tanky sa produkujú po jednom kuse. Technika má najsilnejšie brnenie v prednej časti, takže útok proti nej je najlepšie viesť zozadu, prípadne z bokov, kde sa dá spôsobiť podstatne väčšie poškodenie. Ak je tank otočený k nepriateľom nevhodným smerom, je dobré nasmerovať celú jeho konštrukciu tak (nie len otočnú vežu), aby predná časť čelila najťažším útokom. To sa dá vykonať praktickým podržaním pravého tlačítka myši, po ktorom nasleduje otočenie celého vozidla do novozvolenej polohy. Technika nevyžaduje obsluhu a poškodenia opravujú inžinieri.

   Všetky americké jednotky získavajú skúsenosti a po dosiahnutí tretej, Obrázokmaximálnej  úrovne, majú veľmi dobré bojové vlastnosti. Nemecké zložky (sú k dispozícii mimo kampane) sa vylepšujú zakúpením vylepšení v jednej z príslušných budov. Medzi nacistickým a spojeneckým vojskom sú aj ďalšie, menšie rozdiely, ktoré sa týkajú najmä spôsobu vylepšenia zbraní a technológií. Nemci majú navyše veliteľa, ktorý disponuje zaujímavými schopnosťami a môže urýchliť produkciu jednotiek, alebo nasmerovať raketový útok.

(zdroj: sector.sk)

Vysli tieto tituly:
Company of Heores
Company of Heores Opposit Fronts
Company of Heores Tales of Valor

Video:

   Asi najzaujímvejší mod je BLITZKRIEG MOD, ktorý bol vypracovaný na základne úspešnej stratégie Blitzkrieg.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.