Choď na obsah Choď na menu
 


Zdravím všetkých členov multigamingového klanu *SA* SLOVANIA,

      Ako dobre viete, od septembra minuleho roku (2009) sme započali spoluprácu s p.Boháčom, ktorý mal nám vytvoriť webovú stránku za 450eur. Grafické ako aj textové podklady boli doložené v predstihu, aby sa práce na webe zbytočne nepreťahovali. Ako záloha za web, mu bola poslaná finančná čiastka vo výške 200eur.      
K zrušenie spolupráce s programátorom boli nasledovné dôvody:
- nedodržané podmienky vyhotovenia zadanej zákazky (1mesiac). Je pravda, že sa za chodu robili niektoré opravy v rámci konceptu, ale na veci nič nemení fakt, že i napriek našim zásahom mal programátor dostatok času na dokončenie (5mesiacov).
- zhotovenie webu si neustále vyžadovalo predlžovanie termínu zhotovenia napriek mnohým prešlapom v programátorskom prevedení (www.skuska.slovania.net, dalej www.skuska2.slovania.net). Web bol spočiatku tvorený ako súhrn tabuliek, čo spôsobovalo, že pri pridávaní ďaľších sekcii sa webové odkazy prakticky rozpadli po celom webe.
- ku okamžitému zrušeniu spolupráce viedla telefonická závezná dohoda o poslednom termíne dokončenia, t.j. 02.02.2011, kedy mal programátor prezentovať výsledky práce, na ktoré mal prakticky vyčlenený celý mesiac január(samozrejme, že mal aj podklady). Do dnešného dňa mi nebolo doručené vysvetlenie, z akého dôvodu sa nepodarili realizovať zmeny, kt. boli z pohľadu programátora avizované. Napriek mojím snahám sa mi nepodarilo dovolať sa na jeho mobilný telefón.
- posledná šanca na dokončenie webu bola 07.02.2011, kedy už viacej čakať nemienime...

      Dneska som oficiálne požiadal programátora o navrátenie financii, ako aj o "vypratanie" hostingu, na ktorom je nekompletný web, ktorý je úplne k nepoužitiu. Vzhľadom na pokročilí čas a tlaku zo strany sponzorov, členov ukončujem definitívne spoluprácu s p.Boháčom.
      Zároveň sa budem snažiť v čo najskoršom termíne nájsť náhradné riešenie, kto nám v čo najkratšom čase vytvorí webové stránky, na ktoré tak všetci úpenlivo čakáme.
      
      Okrem toho vám musím pripomenuť dôvody, prečo potrebujeme webové stránky:
- oslovenie nových sponzorov, kt. po nás požadujú profi hosting a doménu (to všetko máme vyplatené a pripravené)
- vytvorenie redakčného systému, aby každý veliteľ príslušnej sekcie mohol upravovať/pridávať informácie a tým informovať všetkých členov o blížiacich sa zmenách
- prezentácia v očiach ostatných herných komunít, ako aj imidž
- vytvorenie priestoru pre platenú reklamu (z čoho sa budú platiť ostatné klanové aktivity, ako napríklad web, tsko a pod.)
- a mnohé ďaľšie

      Aktuálna finančná situácia
- na web prispeli títo sponzori: Meto, Tikas, Derby Drinks, Sigurd
- z týchto financii sa čiastočne vykrili aj výdavky na TS3 (20slotov), čo nás stále 40 eur- vyplatenie hostingu: 30 eur
- vyplatenie domény slovania.net 14 eur (vyplatil desfot)

            Vzhľadom na súčasné financie, ktorými disponujeme, budeme pravdepodobne potrebovať ďaľšie na dokončenie webu, keďže náklady na tvorbu takého webu sú náročné. Všetci si musíme uvedomiť, že profi web má svoje opodstatnenie. Profi web nemá priniesť iba prestíž a hrdosť k určitej komunite, ale aj nových sponzorov, členov a predovšetkým určitý domov, ktorý tu nebude pre zajtrajšok, alebo mesiac. Je to otázka dlhodobého charakteru, ktorá nás posunie hneď o niekoľko priečok vyššie. Preto vás všetkých vyzývam, ktorí môžete, prispejte na dobrú vec pre blaho nás všetkých. ( Ohľadom finančných príspevkov môžete kontaktovať Attiho, ktorý vlastní členský účet, kde máme financie)

PS: Tí, ktorí majú záujem prispieť (príspevky sú dobrovoľné), vytvorte topic dole po týmto článkom s informáciami ako: tvoj nick + XY suma.(suma je v eurách, Česi si to prepočítajte 1EUR=25KČ)

 

KOMUNITNÝ ÚČET (Attila_SVK):
2629029053/0200
správa pre adresára: tvoj nick (pre lepšiu identifikáciu príspevku)
icq: 574653475, mail: attila kiss <kasoft@zoznam.sk>
Viac info: desfot

 

Všetci prispievatelia budú vedení  v zozname prispievateľov, čo sa zpublikuje aj na webe. Ďakujeme!

vedenie *SA*

 

 

     

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

prispevok

(Attila, 10. 2. 2011 7:33)

Ak to beriem z pohladu ze som chcel klanu pomoct za menej peniazi spravit WEB som zlyhal! Pokus sa nevyplatil, ani dovera v ludoch, ktorý si myslia ze vedia toho viac ako dokazu.Teraz to vidim ze je to amater. A za to, ze sme prisli o dalsie peniaze bude mat reklamu na WEBE /O to sa postaram/! Pravdebodobne bolo to v tom ze sa jedna o staticke stranky menších podnikatelov. Este ma sa co ucit!!! Prepacte SLOVANIA toto som nechcel!
Chcel som usetrit 300 EU. Spravil som chybu. PREPAČTE. Ale peniaze ziskam spet. A to preto, lebo co spravil to viem aj ja urobit!